05 wrz

Nowy rok szkolny 2016/2017

1 września o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017.

Wójt gminy Godzianów Zdzisław Tuleja przedstawił Magdalenę Jaskułę jako osobę, która pełnić będzie obowiązki dyrektora w związku z długotrwałą nieobecnością dyrektor ZSO w Godzianowie Balbiny Radowicz.

Magdalena Jaskuła wygłosiła krótkie przemówienie, w którym odniosła się do obecnej sytuacji ZSO, życzyła uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, szczególne słowa zwróciła do ośmiorga uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

Głos zabrał również ksiądz proboszcz Wiesław Kosiński, który wyraził przesłanie zgromadzonym dzieciom i młodzieży, aby na wzór przedstawicielki żołnierzy wyklętych – Inki kierowali się w życiu tym, co słuszne, aby „zachowywali się  jak trzeba”.

Po oficjalnej akademii wszyscy uczniowie oraz rodzice udali się na spotkania z wychowawcami.

mgr Anna Płocharczyk