05 kwi

Działalność klas I-III w naszej szkole

20170307_105927Lekki tornister

Uczniowie  kl. I- III uczestniczyli  w V edycji Projektu ,,Lekki tornister’’ organizowanym przez Fundację Rosa. W każdej klasie został zrealizowany scenariusz ,,Lekki tornister- zdrowy kręgosłup’’. Dzieci wysłuchały opowiadanie ,,Lekki tornister i zielona Kropeczka’’, śpiewały piosenkę związaną ze słuchowiskiem, ważyły tornister, wykonywały różne ćwiczenia związane z prawidłową postawą ciała. Wykonały zadania zawarte w kartach pracy. Dzieci przyswoiły wiedzę na temat profilaktyki wad postawy.

W osadzie w Makowie

Dnia 15 i 16 grudnia 2016 roku uczniowie klas I-III złożyli wizytę w osadzie w Makowie. Podczas zajęć zorganizowanych w ramach projektu ,,Odżywiam się zdrowo i tradycyjnie” uczniowie piekli chleb w starym piecu, zwiedzili zabudowania zagrody, wykonali świąteczne stroiki i jeździli na koniach. Wszystkim bardzo smakował świeży chleb z pysznym masełkiem.

Dzień Babci i Dziadka

14 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa połączona z Dniem Babci i Dziadka. Klasy I-III przygotowały część artystyczną dla swoich gości. Były tańce , konkursy i słodki poczęstunek. Bacie i Dziadkowie ucztowali w kawiarence. Wszyscy świetnie się bawili.

Zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach

Dnia 20 lutego 2017 roku uczniowie klasy I i  klas II uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach. Zajęcia związane były tematycznie z dziejami książki oraz bajkami dla dzieci.

Karnawał, karnawał

Na zakończenie karnawału w kl. I- III został zorganizowany bal przebierańców. Dzieci tańczyły w rytm muzyki, brały udział w konkursach. Na zakończenie wybrano i nagrodzono najpiękniejsze przebrania.

Moje drugie śniadanie

W związku z realizowanym w naszej szkole projektem ,,Odżywiam się zdrowo i z tradycją”. W marcu został podsumowany konkurs plastyczny dla klas I – III pt,, Moje drugie śniadanie’’. Komisja wybrała i nagrodziła najpiękniejsze prace. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I miejsce Maria Gołębiowska kl. II b

II miejsce  Katarzyna Meszka kl. III b

III miejsce Patrycja Perska kl. III a

Grupa uczniów otrzymała wyróżnienia.

Wizyta w teatrze

Uczniowie klas I-III 7 marca 2017 roku pojechali na wycieczkę do Łodzi. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. ,,Zorro” granego w teatrze muzycznym. Barwne widowisko słowno-muzyczne wszystkim bardzo się podobało.

Uczymy się pływać

Tradycyjnie od kilku lat uczniowie klas I-III uczęszczają na zajęcia nauki pływania. W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie wyjeżdżali na pływalnię do Brzezin raz na dwa tygodnie. Od marca 2017 roku swoje umiejętności pływackie doskonalą w ramach projektu ,,Umiem pływać” realizowanego pod patronatem Urzędu Gminy w Godzianowie i jeżdżą raz w tygodniu na pływalnię.

Kinomaniacy

Uczniowie kl. I-II to mali miłośnicy kina. Dnia 6 .12.2016 r. dzieci obejrzały film pt,, Vajana’’. Był to prezent mikołajkowy.

Natomiast 6 .04 .2017 r.  film pt ,,Zając Maks ratuje Wielkanoc’’. Każdy wyjazd do kina i teatru to dla dzieci możliwość zapoznania się z różnorodnością form kultury i sztuki.

Wychowawczynie klas I- III