10 kwi

Dzień profilaktyki szkolnej

21 marca 2017r. w ZSO w Godzianowie pierwszy  dzień wiosny był dniem profilaktyki szkolnej. Przebiegał on pod hasłem: „Jakie jest życie, tego nie wie nikt”. Uczniowie klas II i VI SP przygotowali spektakl pt. „Syzyf”. Gośćmi imprezy byli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, którzy opowiedzieli o swojej pracy i działaniach w sytuacjach zagrażających życiu. Pokazali także uczniom sprzęt gaśniczy. W dalszej części dnia gimnazjaliści z Samorządu Uczniowskiego przedstawili prezentację związaną z tematyką dnia. Następnie odbyły się konkursy w trzech kategoriach wiekowych dotyczące pracy strażaków i udzielania pierwszej pomocy. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Najmłodsi uczniowie tradycyjnie przywitali wiosnę, topiąc Marzennę. Starsi zaś obejrzeli film pt. „Tajemniczy ogród”. Scenariusz imprezy  opracowały i ją poprowadziły panie: Danuta Mozga, Magdalena Wolska, Lidia Żelazna, Halina Majka i Marzena Miazek.