30 cze

Szkolny Dzień Rodziny

2 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących obchodziliśmy Dzień Rodziny – uroczystość, która połączyła w jedno Dzień Matki, Dzień Ojca i oczywiście Dzień Dziecka.

Program rozpoczynały przedstawienia, których adresatami byli zaproszeni rodzice – mamy i ojcowie. Uczniowie klasy VI przenieśli się do czasów starożytnych i przypomnieli wszystkim historię mitycznego Syzyfa, a następnie uczniowie przedstawili okolicznościowe wiersze, wierszyki i piosenki. Za przygotowanie tej części  odpowiedzialne były M.Wolska, L. Żelazna i D. Mozga.

Następnie dla uczniów z klas I-III szkoły podstawowej została po raz kolejny przygotowana szkolna edycja ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pod hasłem „Czytanie zbliża”. W tym roku czytane były wiersze znanych polskich poetów m.in. „Małpa w kąpieli” A. Fredry. Tegoroczna formuła polegała na czytaniu przez mamę z dzieckiem, a następnie na konkursie znajomości treści wierszy. Na zakończenie akcji przygotowanej przez M. Miazek i H. Majkę każde dziecko otrzymało coś słodkiego.

Dla starszych dzieci i młodzieży uczennice z klasy III gimnazjum pod kierunkiem Jacka Madanego przygotowały zestaw konkurencji widowiskowych i żartobliwych  (np.  wychowawca w ograniczonym czasie musi rozpoznać z zawiązanymi oczami każdego swojego ucznia), które były oceniane przez komisję konkursową.

Podczas imprezy działała kawiarenka zorganizowana przez szkolne koło wolontariatu. Można w niej było kupić ciasta domowej roboty, miód, napoje, a także aniołki wykonane przez uczniów w ramach lekcji plastyki. Wszystkie pieniądze będą przekazane dla uczennicy klasy IIIa naszego gimnazjum – Oli Reczulskiej, która cierpi na ciężką chorobę i gromadzone są dla niej środki na leczenie. Ponadto na znak wsparcia i solidarności z koleżanką, cała szkolna społeczność postanowiła w tym dniu ubrać się na niebiesko.

Nas zakończenie imprezy, jak co roku, grillowaliśmy, były też lody i napoje.