10 lut

VIII Turniej Par Tanecznych

8_turniej_tanca_LOGO
W dniu 27.01.2018 w sali GOK w Godzianowie odbyła się dyskoteka choinkowa, na której przeprowadzony został „VIII Turniej Par Tanecznych”.

Po raz pierwszy w turnieju wzięły udział pary taneczne z gimnazjum. W kategorii szkoła podstawowa zgłosiło się 14 par, gimnazjum  natomiast było reprezentowane prze 10 par. Pary miały za zadanie zaprezentować układy taneczne do takich tańców jak Polonez, Belgijka, Discofox oraz Polka tylko dla gimnazjum.  Discofoxa pary zatańczyły do utworu: zespołu Playboys „Jak to się stało”. Pary taneczne były oznaczone wcześniej wylosowanymi numerami. Jury oceniało pary w dwóch obszarach: 1. Poczucie rytmu, technika i trudność wykonywanych figur tanecznych 2. Charakteryzacja-stroje. Komisja sędziowska przyznawała w każdym z obszarów od 1 do 10 punktów. Suma zgromadzonych punktów decydowała o zajętym miejscu przez daną parę .

Zwycięskie pary z lat ubiegłych:
I Turniej Par Tanecznych 10.02.2010 (Walentynki) – Weronika Rzeźńikowska i Jacek Markowicz
II Turniej Par Tanecznych 15.02.2011 (Walentynki) – Gabriela Zbudniewek i Szymon Sobieszek
III Turniej Par Tanecznych 19.01.2013 (Choinka) – Katarzyna Szychowska i Jarosław Kroc
IV Turniej Par Tanecznych 18.01.2014 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo
V Turniej Par Tanecznych 24.01.2015 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo
VI Turnieju Par Tanecznych 30.01.2016 (Choinka) – Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kijo
VII Turnieju Par Tanecznych 14.01.2017 (Choinka) – Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kowara

Skład jury SP:
Marzena Miazek  (nauczyciel – przewodnicząca), Paulina Bednarek (nauczyciel), Gabriela Zbudniewek  ( zwyciężczyni II Turnieju Par Tanecznych)

Klasyfikacja końcowa VIII Turnieju Par Tanecznych SP:
1) Natalia Ceroń i Marcel Mozga  (nr pary 13)  (królowa i król balu)  kl. IV i VI
2) Amelia Karalus i Filip Antoniak         (9)       kl. IV
3) Patrycja Kroc i  Łukasz Świderek     (10)     kl. VI
4) Alicja Sukiennik i Karol Sukiennik      (8)     kl. VI
5) Małgorzata Klimczyk i Tobiasz Magiera     (6)        kl. V
6) Aleksandra Czechowska i Kamil Murgrabia  (4)      kl. IV
Oliwia Mierzejewska i Paweł Matysiak      (1)       kl. IV
7) Dominka Majcher  i  Jakub Kijo     (5)       kl. V
Zofia Skrobisz i Michał Dura      (2)      kl. IV
Patrycja Mozga i Filip Kocik     (3)        Kl. V
Ania Marat i Filip Reczulski      (7)     kl. IV
Katarzyny Meszki i Pawła Krupy    (11)       kl. IV
Agata Duda i Jakub Mozga         (12)        Kl. IV
Alicja Mozga i Paweł Pukacz        (14)         Kl. IV

Skład jury gimnazjum:
Teresa Piechut  (nauczyciel – przewodnicząca), Agnieszka Kamieniarz (nauczyciel), Weronika Rzeźnikowska  (zwyciężczyni I Turnieju Par Tanecznych)

Klasyfikacja końcowa VIII Turnieju Par Tanecznych Gimnazjum:
1. Aleksandra Skibińska i Jakuba Maj  (nr pary 3)  (królowa i król balu)  kl. III a
2. Monika Klepaczka i Jakuba Rudnicki         (6)           kl. III b
3. Karolina Dąbrowska  i Patryka Wybraniec (7)            kl. III a
4. Weronika Kubik i Michał Szeląg    (9)                        kl. III b
5. Agata  Pąśko i Mateusz Kijo      (10)                         kl. II a
6. Karolina Czajka i Kacper Klimczyk      (8)                 kl. VII  i II a
Julia Sękalska i Bartłomiej Dura             (5)                 kl. III a i III b
Izabella Drążkiewicz i Rafał Duda           (4)                 kl. III b
Weronika Bartosik i Sylwester Rochalski   (2)              kl. II a
Daria Latek i Adam Trojan                (1)                        kl. III a

Zabawa choinkowa jak co roku dostarczyła uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum wielu pozytywnych emocji i miłych wrażeń. Głównym punktem dyskoteki choinkowej był występ par tanecznych. Dopingowane pary zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki a układ taneczny poloneza wykonany przez naszych uczniów zachwycił zgromadzonych widzów. Jury po zsumowaniu punktów wyróżniła 6 par w szkole podstawowej i 5 par w gimnazjum, natomiast pozostałym parom przyznano równorzędne miejsce. Turniej zakończył się zwycięstwem pary nr 13 Natalii Ceroń i Marcela Mozgi w szkole podstawowej i pary nr 3 Aleksandry Skibińskiej i Jakuba Maja w gimnazjum. Pani dyrektor Lucja Supera  koronowała zwycięzców gimnazjum na  „królową i króla balu” natomiast w szkole podstawowej nastąpiło przekazanie koron przez ustępującą parę.
Wszystkie pary zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami rzeczowymi i ocenami „6” z wychowania fizycznego. Dodatkowo trzy pierwsze pary zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami za zajęte miejsce. Wszystkie pary otrzymały punkty do klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły. Dziękujemy panu Grzegorzowi Superze, który po raz kolejny zapewnił oprawę muzyczną. Nagrody ufundował sklepik uczniowski szkoły podstawowej i Rada Rodziców ZSO w Godzianowie.

Następny turniej par tanecznych już za rok !!!

Przygotowali i prowadzili: Robert Duda, Joanna Górajska, Przemysław Sas.