11 cze

SUKCESY PRZYRODNICZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

sukcesy_przyrodnicze

W piątek 16 lutego w siedzibie Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego odbył się XV Konkurs Przyrodniczy dla szkół podstawowych ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego.

W konkursie uczestniczyło 104 uczniów z 14 szkół podstawowych. Uczniowie najpierw rozwiązywali test zawierający 22 pytania z dziedziny biologii, geografii, chemii i fizyki. W drugiej części konkursu interpretowali eksperymenty chemiczne, fizyczne, biologiczne slajdy i pracowali nad zagadnieniami geograficznymi z użyciem atlasów.
W konkursie tym brali udział i odnieśli sukces uczniowie klasy V i VI naszej szkoły.

• Tytuł laureata zdobyli: Paweł Bachura i Bartosz Mozga – uczniowie klasy VI.
  • Wyróżnienia  indywidualne zdobyli: Lena Białkowska – kl. V, Tobiasz Magiera- kl. V i Kamil Meszka kl. VI.
  • Wyróżnienie grupowe otrzymał zespół chłopców z klasy VI: Bartosz Mozga, Paweł Bachura i Kamil Meszka – uczniowie klasy VI za wiedzę geograficzno – biologiczną.

Kolejny sukces to I miejsce w powiatowym konkursie LOP  ,, Literatura zaklęta w leśnych wersach’’ dla uczennicy klasy V – ZUZANNY KRAWCZYK.

Uczniowie naszej szkoły brali udział także w konkursie przyrodniczo- plastycznym LOP-u ,,Mój las’’.

• Tu wyróżnienia zdobyli uczniowie klasy III A i III B: Jakub Dąbrowski, Mikołaj Czajka i Albert Uczciwek.

Uczniowie klasy V, VI, VII wzięli udział w Rajdzie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

• Uczennice zdobyły wyróżnienie w konkursie wiedzowym.

Maja Klepaczka uczennica klasy III b zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym  ,,Dla lasu, dla ludzi- z nami bezpiecznie’’- organizowanym przez Nadleśnictwo Skierniewice.
Maja Klepaczka zajęła również 3 miejsce w konkursie plastycznym  ,,Zapobiegajmy pożarom’’ na etapie powiatowym.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 70Laureaci i wyróżnieni z klasy VI

2Wyróżnienie – klasa V

3I miejsce w konkursie LOP  ,,Literatura zaklęta w leśnych wersach’’ – Zuzia Krawczyk kl. V

4Wyróżnienie w konkursie LOP ,,Mój las’’– Albert Uczciwek kl. III b

5Nagroda- 3 miejsce i wyróżnienie – Maja Klepaczka kl. III b- etap powiatowy.