15 kwi

Gminny etap konkursu ortograficznego

20190401_111004
W dniu 28 marca 2019r. odbył się w naszej szkole gimnny etap konkursu ortograficznego organizowanego przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Skierniewicach w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów ze szkoły  naszej  i Szkoły Podstawowej w Lniśnie. Uczniowie pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny sprawdzający znajomość zasad ortograficznych i umiejętność zastosowania ich w praktyce.

Zwycięzcami w kategorii klasy 4-6 zostali:

• Markowicz Patrycja (uczennica klasy VI) – I miejsce
  • Dura Katarzyna  (uczennica klasy VI) – II miejsce
  • Bartosz Stańczy – ( uczeń klasy VI    ) Szkoła Podstawowa w Lniśnie –  ex aequo II miejsce

Zwycięzcami w kategorii klasy 7-8 zostali:

• Czajka Karolina  (uczennica klasy VIII) – I miejsce
  • Witczak Weronika (uczennica klasy VIII) – II miejsce
  • Mozga Bartosz  (uczeń klasy VII) – III miejsce

Uczniowie ci  zakwalifikowali się do powiatowego etapu konkursu ortograficznego, który odbędzie się 24.04.2019r. w siedzibie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej a także  otrzymali nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

20190401_110834