26 maj

Finał wojewódzki – Tymbark

tymbark-2019-450px

W dniach 8,9 kwietnia  na  boiskach piłkarskich Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi odbył się Finał Województwa Łódzkiego XIX Turniej Piłki Nożnej  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” dla dziewcząt i chłopców w kategoriach U-8, U10, U12.

Dziewczęce drużyny z Gminy Lipce Reymontowskie w kategorii U12 oraz SP Godzianów w kategorii U8 i U10 reprezentowały powiat skierniewicki. Nasze drużyny chłopców SP Godzianów U8 i U10 awansowały do finału wojewódzkiego poprzez zwycięstwo w październikowych eliminacjach powiatowych. Natomiast drużyny dziewcząt z SP Godzianów U8 i U10 awansowały bezpośrednio do finału wojewódzkiego ponieważ nikt więcej nie zgłosił się do eliminacji powiatowych.

Wyniki rywalizacji dziewcząt SP Godzianów U10: Gr. L

SP Regnów   –   SP Godzianów        1 : 0

UMKS Ostrovia Ostrówek  –  SP Godzianów    0 : 3  (Lipińska D., Krawczyk L., Klepaczka O.)

SP Godzianów    –    SP Moszczenica  4 : 2  (Krawczyk L. 2, Lipińska D., Krupa M.)

Półfinał:

UKS SMS Łódź  – SP Godzianów     8 : 0

Mecz o trzecie miejsce:

SP Godzianów –  SP Regnów     1 : 1   (Krupa M.)   K: 3 – 1

Klasyfikacja dziewcząt U10:

  1. UKS SMS Łódź
  2. SP Bielawy
  3. SP Godzianów
  4. SP Regnów

Skład: Maria Szewczyk – Daria Lipińska, Oliwia Klepaczka, Emilia Markowicz, Liliana Krawczyk, Małgorzata Rosińska, Maria Gołębiowska, Iga Kowalska (SP Lnisno), Marika Krupa, Amelia Mozga.

Wyniki rywalizacji chłopców SP Godzianów U10: Gr. J

SP Zgierz  –  SP Godzianów     10 : 0

SP Godzianów –  Lechia Tomaszów Mazowiecki   0 : 16

SP Godzianów –  Warta Osjaków   2 : 4   (Tuka K., Józefecki P.)

Skład: Maciej Szewczyk – Dominik Makowski, Kordian Tuka, Igor Bartosik, Dawid Czechowski, Błażej Mozga, Piotr Józefecki, Jakub Mozga, Michał Ceroń.

 

Wyniki rywalizacji chłopców SP Godzianów U8: Gr. A

SP Godzianów –  Mali Gladiatorzy    0 : 4

Godzianów –  Young Kids RKS MAZOVIA   1 : 1  (Skopiński B.)

Skład: Filip Gąsiorowski – Bartosz Skopiński, Bartosz Mozga, Juliusz Reczulski, Łukasz Perski, Artur Rymarczyk, Adam Sukiennik.

 

Wyniki rywalizacji drużyny SP Godzianów U8:  Gr. G

SP Bielawy   –   SP Godzianów        0 : 0

SP nr 4 Skierniewice  –  SP Godzianów        1 : 2   (Czechowska P. 2)

Półfinał:

SP Godzianów  – SP Zduńska Wola  2 : 2   (Czechowska P. 2)    K: 1 – 0

Finał:

SP Bielawy   –   SP Godzianów        1 : 0

Klasyfikacja dziewcząt U8:

  1. SP Bielawy
  2. SP Godzianów
  3. SP Zduńska Wola
  4. SP Gidle

Najlepsza bramkarka – Katarzyna Panak (SP Godzianów)

Skład: Katarzyna Panak – Paulina Czechowska, Maja Józefecka, Karolina Mozga, Natalia Mozga, Pola Rymarczyk, Agata Murgrabia, Aleksandra Strzemińska (SP Lnisno).

Chłopcy z SP Godzianów w kategorii U8 i U10 zakończyli turniej na eliminacjach grupowych.   Natomiast dziewczęta bardzo dobrze zaprezentowały na finale wojewódzkim  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” zajmując wysokie miejsca. Drużyny z SP Godzianów w kategorii U10 i U8 stanęły na turniejowym podium zajmując odpowiednio 3 i 2 miejsce co dla szkoły jest historycznym osiągnięciem. Dziewczęta w kategorii U 10 w meczu o miejsce trzecie zwyciężyły po wzorowo wykonywanych rzutach karnych SP Regnów rewanżując się za przegraną w meczu grupowym. Warto nadmienić ze ta drużyna w podobnym składzie dwa lata temu wygrała finał wojewódzki w kategorii U8 a rok temu w kat. U10 zajęła IV miejsce. Natomiast młodsze koleżanki w kategorii U8 w emocjonującym półfinale po rzutach karnych pokonały SP Zduńska Wola 1 – 0. Po meczu niespodziewanie cała drużyna została poproszona o udzielenie wywiadu dla TV Łączy nas Piłka w którym dziewczynki odpowiadały na pytania związane z turniejem „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.  W Finale przyszło nam się zmierzyć z SP Bielawy z którymi wcześniej zremisowaliśmy w meczu grupowym. Nasz finał sędziowały dwie panie sędziny, które niestety nie popisały się nie uznając moim zdaniem dwóch prawidłowo zdobytych bramek. W pierwszej sytuacji gdy zdobyliśmy bramkę jedna z sędzi pokazała na środek uznając gola, po chwili na „krzyk” trenera drużyny przeciwnej sędziny cofnęły decyzję niestety nie uznając bramki. W drugiej sytuacji drużyna z Bielaw wykonywała rzut od bramki, zawodniczki jednej jak i drugiej drużyny znajdowały się w polu karnym tak jak przez cały turniej. Piłkę zagraną przez zawodniczkę Bielaw przejęła nasza dziewczyna i strzeliła bramkę, która też nie została uznana. W takich okolicznościach niezasłużenie przegrywamy  w finale 1 – 0 chociaż strzelamy dwie bramki. Podczas turnieju organizatorzy zdecydowali o przyznawaniu „zielonych kartek” przez sędziów za zachowania zgodne z ideą „Fair Play” to po tym finale z udziałem naszej drużyny jaką kartkę należy przyznać sędziującym? Cieszymy się z drugiego miejsca i sukcesu Kasi Panak, która zdaniem organizatorów została najlepszą bramkarką turnieju w kategorii U8 dziewcząt. W naszych drużynach wystąpiły dwie uczennice z SP Lnisno, które razem za naszymi zawodniczkami przygotowywały się turnieju. Podziękowania należą się rodzicom, którzy pomogli w opiece trenerowi. Pierwszego dnia mieliśmy dwie drużyny dziewcząt U10 i U12. Drugiego natomiast opiekowaliśmy się trzema drużynami  w kategorii U8 dziewczęta i chłopcy i U10 chłopcy. Podziękowania dla kolegów Rafała Perskiego i Dariusza Lipińskiego, którzy pomagali w przygotowaniach drużyn do turnieju a nie mogli przyjechać na finał wojewódzki.

Opiekun drużyn: Robert Duda