23 wrz

Wizyta w Sejmie RP

sejm 4-1

W dniu 23 września 2019 r. klasy siódma i ósma udały się na wycieczkę do Warszawy. Dzięki zaproszeniu od pani poseł Doroty Rutkowskiej, uczniowie wraz z opiekunami: panią dyrektor Lucją Superą oraz paniami Moniką Dukaczewską i Magdaleną Jaskułą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić, doskonale wszystkim znany z ekranu telewizora, budynek izby niższej parlamentu RP przy ulicy Wiejskiej.

Pani poseł była bardzo dobrym przewodnikiem i umożliwiła uczestnikom wycieczki obejrzenie nie tylko sali plenarnej, ale też przejście korytarzami sejmowymi oraz wysłuchanie ciekawej prelekcji na temat pracy posłów.

Nie były to jedyne atrakcje tego, jak się później okazało, słonecznego i ciepłego dnia. Spacer po Łazienkach  Królewskich, ulicami Warszawy czy bulwarami wiślanymi był idealną okazją do obejrzenia najciekawszych miejsc naszej stolicy. Uczniowie podziwiali m.in. : budowle Starego Miasta, Arkady Kubickiego, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, pomnik Syrenki, pomnik Mickiewicza, pomnik Małego Powstańca, jak również Barbakan oraz wiele innych historycznych miejsc.

Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Godzianowa.

sejm 1-1