19 cze

Podsumowanie akcji pt. „Opatrunek na Ratunek”

opatrunek-na-ratunek-2

Podczas zdalnego nauczania uczniowie, rodzice, nauczyciele ZSO w Godzianowie aktywnie wzięli udział w akcji charytatywnej online pt. "Opatrunek na Ratunek", nadzorowanej przez fundację pomocy humanitarnej Redemptoris Missio.

Celem akcji było uzbieranie jak największej liczby środków sanitarnych dla potrzebujących z Afryki. Darczyńcy  wsparli potrzebujących przynosząc do sekretariatu szkoły z zachowaniem wszelakich środków ostrożności bardzo dużą liczbę produktów.

Zebraliśmy:

 • 272 strzykawki;
 • 104 opaski uciskowe, bandaże;
 • 55 kompresów;
 • 39 opakowań plastrów;
 • 36 opakowań gaz;
 • 23 igły;
 • 8 opasek elastycznych;
 • 3 duże opakowania rękawiczek lateksowych;
 • 1 koc ratowniczy;
 • 1 chustę;
 • 1 opakowanie drewnianych patyczków.

opatrunek-na-ratunek

Wszystkie powyższe produkty zostały policzone przez uczniów klasy 8 a następnie przesłane do poznańskiej siedziby fundacji.

Jako organizator pragnę gorąco podziękować za okazaną pomoc.

Monika Dukaczewska