09 paź

Październik – miesiąc bibliotek szkolnych

biblioteka-grafika1

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły. W tym roku świętujemy pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”.

Z tej okazji biblioteka szkolna ogłasza następujące konkursy:


1. Konkurs plastyczny  "Ilustracja do ulubionej książki".

Zasady uczestnictwa:

  • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III. 
  • Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną (ilustrację z ulubionej książki) w formacie A4 (w dowolnym układzie – pionowo albo poziomo) wykonaną wybranymi przez siebie technikami plastycznymi – rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie.
  • Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę. 
  • Na odwrocie pracy powinny znaleźć się następujące informacje: imię, nazwisko, klasa.

2. "Baśniowa zgaduj zgadula" – konkurs z emotikonkami.

Na podstawie emotikonek odgadnij tytuł baśni.  Kto odgadnie najwięcej ukrytych tytułów baśni – wygrywa. Codziennie rano na tablicy (przy sali 101)  pojawi się nowa zagadka. Spróbuj odgadnąć i odpowiedź przynieś do biblioteki. Konkurs trwa do końca października.

3.  Sleeveface, czyli „ubierz się w książkę”

Sleveface – co to jest? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, śmieszne połączenie fotografowanej osoby  z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować do zdjęć, aby poza stała się "elementem" okładki, która "wychodzi" poza papier. 
Szczegóły akcji:

  • Zdjęcie przedstawiające pracę proszę przesłać na adres e-mail: paulina.bednarek8@wp.pl   (do 31.10.2020).
  • Przesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację na stronie internetowej naszej szkoły – zdjęcie będzie podpisane Twoim imieniem.

Szczegóły konkursów w bibliotece.
Wyniki konkursów będą ogłoszone 6.11.2020 r.
Zapraszam do udziału.


Paulina Bednarek