04 gru

Najlepsi w województwie

do-hymnu_III-edycja-2020-2

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W GODZIANOWIE  
NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM 
W III EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU “DO HYMNU” 

Szkoła utrzymała formę (przypominamy, że w I edycji zajęliśmy I miejsce w Polsce, wygraliśmy główną nagrodę i zaśpiewaliśmy w Pałacu Krasińskich w Warszawie na gali rozdania nagród). 
Tegoroczne przesłuchanie odbyło  się w naszej szkole 24 lutego. W tym roku  wykonaliśmy “Mazurek Dąbrowskiego”, “Marsz I Brygady” i  “Marsz, Marsz Polonia”. 

Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa, złożona ze znakomitych pedagogów, profesorów uczelni muzycznych, autorytetów polskiej chóralistyki. Konkurs Do Hymnu Narodowego Centrum Kultury jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wartość  nagrody to kwota 5 tysięcy złotych!

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w tym przesłuchaniu (zawłaszcz naszym absolwentom), nauczycielom, którzy pracowali nad przygotowaniem – szczególnie ogromne podziękowania należą się panu Sławomirowi Trochonowiczwi, który jest najlepszym nauczycielem muzyki nie  tylko  w  naszym województwie. 
Występ naszej szkoły można obejrzeć na stronie internetowej szkoły oraz w filmie przygotowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Link do filmu

do-hymnu_III-edycja-2020-1