19 kwi

Realizacja projektu

gaz-system
Rozpoczęła się realizacja projektu ekologicznego „O środowisko dbamy, wodę oszczędzamy” w ramach konkursu Fundusz Naturalnej Energii.

Głównym celem projektu jest montaż urządzeń do zbierania deszczówki i wykorzystanie jej do podlewania utworzonego przy szkole „Ogrodu zmysłów”. Zostaną przy szkole zamontowane 2 podziemne zbiorniki do zbierania deszczówki oraz 4 zbiorniki zewnętrzne. Odbiorcami projektu  jest cała społeczność szkolna (nauczyciele, uczniowie i rodzice). Grupa nauczycieli przyrodników wraz z uczniami, już zaangażowała się w przedsięwzięcie przeprowadzając audyt dotyczących potrzeb szkoły pod względem ochrony środowiska. Uczniowie na lekcjach przyrody, biologii i podczas Zajęć Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody podczas pielęgnacji roślin  wykorzystywali będą zebraną deszczówkę.  Już od 5 lat w szkole odbywa się Festiwal Matematyki, gdzie każda klasa przygotowuje swój projekt matematyczny w tym roku projekt będzie dotyczył „Obliczenia matematyczne ze słowem kluczem – woda” i tak np. jedna grupa obliczy ile zgromadziliśmy deszczówki, druga zrobi symulację na ile wystarczy zgromadzonej deszczów do podlewania „Ogrodu zmysłów”. Wszystkie prace związane z realizacją projektu odbywają się zgodnie z harmonogramem. Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

projekt - O środowisko dbamy...