11 paź

MAŁA RETENCJA – WIĘCEJ WODY DLA PRZYRODY

Uczniowie klas I-III biorą udział w projekcie ,,Mała Retencja’’. W naszej szkole już wcześniej zbieraliśmy deszczówkę i wykorzystywaliśmy ją do podlewania roślin w Ogrodzie Zmysłów. W tym roku szkolnym dzieci zapoznały się  z założeniami projektu. Najpierw uczniowie kl. III. wyjaśnili młodszym znaczenie słowa – retencja. Następnie wszyscy obejrzeli filmy o wodzie i ,,Małej retencji’’, brali udział w quizie tematycznym. Każdy uczeń otrzymał do czytania i kolorowania komiks ,,Przygody Bobra’’. Na korytarzu została ustawiona tablica przypominająca o zbieraniu deszczówki i innych działaniach związanych z małą retencją. Dnia 5.10 odbyliśmy wycieczkę do lasu i nad rzekę, poszerzając wiedzę na temat ochrony wody. Na spotkaniach koła ,,mali Odkrywcy’ ’dzieci przeprowadzą doświadczenia z wodą i poznają jej właściwości. Zakończenie to, konkurs na najładniej pomalowany komiks oraz podsumowanie wiedzy związanej  z ochroną wody w najbliższym środowisku.