12 paź

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2021-miesiac-bibliotek-szkolnych

Biblioteka szkolna włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r., obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik.

Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi "Baśnie i legendy z całego świata".

W ramach obchodów MMBS zapraszam uczniów do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez nauczyciela-bibliotekarza, do odwiedzania biblioteki i zapoznania się z księgozbiorem biblioteki.

Program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

• Konkurs na zakładkę do książki.
  • Kiermasz książek
  • Konkurs czytelniczy: "Z jakiej książki pochodzi fragment tekstu".

Po więcej informacji zapraszamy do naszej biblioteki.

Paulina Bednarek