04 lis

2021-dzien-glosnego-czytania (2)

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W bibliotece szkolnej spotkali się uczniowie klas I-III i wysłuchali fragmentów książek w wykonaniu starszych koleżanek z klubu Czytelnika. Po ich wysłuchaniu odbyły się zabawy, m.in kalambury, zagadki, escape room w trochę innej formie.

Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom, a także nabywanie przyjemności z czytania i słuchania oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej.
Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Paulina Bednarek

2021-dzien-glosnego-czytania (6) 2021-dzien-glosnego-czytania (5) 2021-dzien-glosnego-czytania (4) 2021-dzien-glosnego-czytania (3)