04 lis

Ślubowanie

2021-DEN-glowna

14 października w Dniu Edukacji Narodowej odbyła się  ważna uroczystość dla uczniów klasy pierwszej. Było to ślubowanie, czyli przyjęcie ich w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Godzianowie.  Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, recytowali wierszyki, wytrwale ćwiczyli podczas prób.  Nad całością przygotowań czuwały panie: Lidia Żelazna i Agnieszka Muchyńska.

Występ pierwszoklasistów poprzedziły występy klasy 2, która wraz z panią Jesienią zaprosiła pierwszaki do szkoły- do nauki i zabawy. Wreszcie na scenie pojawili się uczniowie klasy pierwszej ubrani w stroje galowe i  w przepiękne birety. Przed licznie zgromadzoną publicznością pierwszaki błysnęły talentem. Recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły, udowadniając, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali , że będą  dobrymi Polakami, że będą godnie reprezentować swoją szkołę, sprawiać swym zachowaniem i nauką radość rodzicom oraz nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Lucja Supera dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając czarodziejskim ołówkiem swoich podopiecznych. Następnie wychowawczyni Lidia Żelazna wręczyła każdemu dziecku pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki, ufundowane przez Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej z siedzibą w Godzianowie. Również rodzice pamiętali  o święcie dzieci i zorganizowali dla nich słodki poczęstunek.  Ten dzień dostarczył wszystkim wiele radości i wielu wzruszeń.