15 lis

BohaterOn – sprawozdanie

kl.III-laurka-dla-Powstanca-glowna

Sprawozdanie z akcji BohaterOn w Twojej Szkole  realizowany w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Godzianowie

Celem Akcji jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.
W naszej szkole do tej akcji włączyły się:
  • Pani Danuta Mozga wraz z uczniami klasy III
W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z lekturą ,,Asiunia’’ J. Papuzińskiej. Przeczytana została czytanka pt. „Mały powstaniec’’.
Następnie uczniowie wykonali z plasteliny postać – rzeźbę ,,Małego Powstańca’’.
Został także zrealizowany scenariusz ,,BohaterOn w mojej szkole’’ nadesłany w materiałach edukacyjnych, w ramach którego dzieci:
  1. obejrzały przedstawienie ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim’’,
  2. przeprowadziły rozmowy o bohaterstwie powstańców, na temat: Kto to jest patriota?’’ oraz ,,Czy można być patriotą w naszych czasach’’?
  3. wykonały plakat na powyższy temat;
Zwieńczeniem była wystawa prac – tablica ,,BohaterOn – Mały patriota’’, samodzielne, indywidualne wykonanie i wysłanie kart z życzeniami dla Powstańca.

• Pani Marta Fontańska wraz z uczniami klasy Iva,Va, Vb, i pani Marzena Miazek z uczniami klasy VI
W czasie zajęć został zrealizowany scenariusz „Mały” roznosiciel nadziei”.
Uczniowie wysłuchali słuchowiska, następnie przedstawili wydarzenia na osi czasu, odbyli dyskusję na temat roli dzieci w czasie powstania warszawskiego i funkcji, jaką wtedy pełnili a także niebezpieczeństw, jakie im wtedy zagrażały.
Uczniowie klasy VI wykonali laurki z podziękowaniami dla uczestników Powstania Warszawskiego, które zostały im wysłane.
W klasach VIIa, VIIb, VIIIai VIIIb pani Fontańska zrealizowała scenariusz „Co za historia
Uczniowie pracując w grupach, tworzyli infografiki na podstawie filmu „Powstanie Warszawskie” z kanału You Tube „Co za historia”.
Następnie przeprowadzona została dyskusja na temat roli Powstania Warszawskiego i losów powstańców.