01 gru

2021-dzien-jezykow-obcych-glowna

7 października w naszej szkole odbył się pierwszy Europejski Dzień Języków. Obchody tego wyjątkowego dnia przyjęły formę zawodów, w których konkurowały wszystkie klasy.

Uczniowie podeszli do konkursu bardzo ambitnie, czym nie ułatwili zadania jurorom. Klasy I-III zaprezentowały swoje talenty teatralne i taneczne, natomiast uczniowie starszych klas postawili głównie na ciekawe quizy, miniprzedstawienia teatralne a nawet przygotowanie typowych dań kuchni krajów Europy. Przede wszystkim mogliśmy jednak podziwiać różnorodność języków i kultur europejskich.
Po każdym występie oklaskom nie było końca. Przerwy między występami umilił uczestnikom prowadzący całe wydarzenie, Pan Jacek Madany opowiadając ciekawostki dotyczące języków używanych w Europie.
Po burzliwej naradzie, jury na czele z Panią Dyrektor, zdecydowało się przyznać nagrodę dwóm klasom piątym. Piątoklasiści odebrali bon o wartości 500 złotych, który wykorzystają na dofinansowanie dowolnej wycieczki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Mamy również nadzieję, że Dzień Języków na stałe wejdzie do kalendarza imprez szkolnych.

Organizator: Kub Języków Obcych