16 cze

Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion

2022-lokomotywa-po-wiedze-glowna

Uczniowie klasy 3 naszej szkoły biorą udział w projekcie Łódzkiego Dom Kultury „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion ‘’– jest to projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.

Projekt został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Odbyły się liczne warsztaty. Pierwsze w naszym GCKSiB. Następnie dzieci jeździły wraz z dziećmi ze szkoły w Słupi na warsztaty do Łodzi.

Były to następujące warsztaty:

  • WARSZTAT Z PROJEKTOWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH.
  • WARSZTAT Z PRAKTYCZNEGO WYKONYWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH (Politechnika Łódzka – Instytut Architektury Tekstyliów)
  • Z ramienia Łódzkiego Domu Kultury WARSZTAT Z TWORZENIA MODOWYCH AKCESORIÓW EKOLOGICZNYCH przeprowadziła Julita Pierzchała (Pracownia JUPIENTER), realizatorka warsztatów ekologiczno-plastycznych z wieloletnim doświadczeniem.

Uzupełnieniem wszystkich działań warsztatów ekologiczno-artystycznych była wizyta wszystkich grup w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.