24 lis

Powrót do sarmackiej przeszłości w naszej szkole

2022-zywa-lekcja-historii (2)

18 listopada uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Godzianowie odwiedzili znamienici Waszmościowie.

Aktorzy grupy rekonstrukcji historycznej „Rekonstrukto” przybliżyli nam realia czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej, zwyczaje polskiej szlachty, jej charakterystyczne, unikalne w całej Europie stroje. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć fechtunek oraz poznać elementy uzbrojenia polskiego pospolitego ruszenia. Obejrzeli także proces sądowy wiedźmy, którą na potrzeby inscenizacji stała się jedna z uczennic klasy VIA.  Wszyscy świetnie się bawili, uważnie słuchali i przyglądali się pokazowi a przede wszystkim zdobyli wiedzę, którą teraz mogą wykorzystać na lekcjach historii i języka polskiego.

2022-zywa-lekcja-historii (3) 2022-zywa-lekcja-historii (1)