16 kwi

Dzień ,,Czystych Rąk”

zdj1-1

Uczniowie kl. I-III. w ramach Programu Edukacyjnego z zakresu właściwej higieny rąk dnia 30.03 odbyli szereg działań utrwalających i pogłębiających wiedzę i nawyki codziennej troski o higienę ciała, a szczególnie rąk.

Prezentacja ,,Czyste ręce”
Uczniowie obejrzeli krótką prezentację uświadamiającą potrzebę mycia rąk i związane z tym zapobieganie chorobom.

zdj3

,,Doświadczenia z wodą”
Dzieci przeszły do sali chemicznej, gdzie zobaczyły szereg doświadczeń dotyczących wody i jej właściwości. Doświadczenia przeprowadziła Pani D. Mozga wraz z uczniami z koła ,,Mali Odkrywcy” ( B. Mozga i P. Pukacz)

zdj2zdj4zdj5zdj6

,,Drugie śniadanie”
Następnie wszyscy uczniowie poszli myć ręce zgodnie z przedstawionymi zasadami. Uczniowie kl. I przygotowywali salę na której wszystkie dzieci spożywały II śniadanie przygotowane przez uczniów kl. II i III pod opieką wychowawczyń L. Żelaznej i A. Muchyńskiej.

zdj7zdj8zdj9zdj10

Opracowały: Lidia Żelazna, Agnieszka Muchyńska, Danuta Mozga