19 wrz

46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

2023-skoiw-glowne-small

W ubiegłą sobotę, 16 września uczniowie naszej szkoły reprezentowali Gminę Godzianów podczas parady otwierającej 46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Klasy IV oraz V pod opieką wychowawczyń p. Magdaleny Jaskuły oraz p. Marty Fontańskiej, a także p. Dyrektor Lucji Supery wzięły udział w uroczystym pochodzie, który podziwiali mieszkańcy Skierniewic, władze miasta oraz Prezydent Polski Andrzej Duda. Kolorowy korowód przeszedł od ulicy Rybickiego aż do rynku, gdzie znajdowała się główna scena. Oprócz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, w przemarszu udział wzięli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Lniśnie, władze gminy z wójtem Andrzejem Mozga na czele oraz członkowie drużyny sportowej. Po raz kolejny w paradzie wykorzystano nasz szkolny autobus, który jako pierwszy w Polsce w pełni jest napędzany energią elektryczną, wywołał on sporą sensację wśród zgromadzonych.   Po przemarszu ulicami miasta wszyscy zasłużyli na lody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka.

2023-skoiw (5) 2023-skoiw (4) 2023-skoiw (3) 2023-skoiw (2) 2023-skoiw (1)