21 lis

Akcja BohaterOn 11.11.2023 r.

2023-flaga

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”.

Ma ona na celu przypominanie dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej, którzy  wykazali  się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie i życie, walcząc o wolność ojczyzny, stały się wzorami do naśladowania dla następnych pokoleń. Nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w tej akcji.

Pamiętamy o poświęceniu powstańców warszawskich.

Uczniowie pragnęli oddać hołd uczestnikom powstania warszawskiego, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolność Polski  i tym samym Polaków żyjących we współczesnych czasach.
Wyrazem ich pamięci o bohaterstwie i patriotyzmie powstańców było wspólne odśpiewanie pieśni, które chętnie wykonywali także warszawscy powstańcy w czasie zbrojnych walk, aby zapomnieć o grozie wojny.
Wspólne śpiewanie zaplanowaliśmy na 11 listopada, kiedy przypada Święto Niepodległości.

W tym dniu w naszej szkole odbył się apel z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Wtedy uczniowie klas 5-8 zaśpiewali wspólnie piosenkę „Pałacyk Michla”.  Wcześniej młodsi (klasy 1-4) wykonali utwór „Serce w plecaku”.    Wspólne wykonanie tych utworów ku czci pamięci uczestników powstania warszawskiego było piękną odsłoną naszej miłości do ojczyzny.