25 sty

XIII Turniej Par Tanecznych

2024-turniej-par-tanecznych-glowne

W dniu 20 stycznia 2024 roku odbyła się szkolna zabawa choinkowa z turniejem tańca. W corocznym turnieju wzięło udział 13 par tanecznych od klasy czwartej do ósmej.

Uczestnicy zaprezentowali trzy układy do tańca Polonez, Belgijka, Polka i Discofoxa do utworu: zespołu Playboys „Ja w to niewierze”. Pary taneczne były oznaczone wcześniej wylosowanymi numerami. Jury oceniało pary w dwóch obszarach: charakteryzacja-stroje oraz umiejętności taneczne. Skład jury to Pani Lucja Supera Dyrektor ZSO w Godzianowie, Pani Teresa Piechut nauczyciel przedmiotów artystycznych, Pani Katarzyna Łukaszewicz nauczyciel biologii i języka angielskiego a także uczestniczki poprzednich edycji Izabela Drążkiewicz i trzykrotna zwyciężczyni Dominika Drążkiewicz. Jurorzy przyznawali punkty za każdy taniec od 1 do 10 punktów. Suma zgromadzonych punktów decydowała o zajętym miejscu przez daną parę.

Zwycięskie pary z lat ubiegłych:
I Turniej Par Tanecznych 10.02.2010 (Walentynki) – Weronika Rzeźńikowska i Jacek Markowicz
II Turniej Par Tanecznych 15.02.2011 (Walentynki) – Gabriela Zbudniewek i Szymon Sobieszek
III Turniej Par Tanecznych 19.01.2013 (Choinka) – Katarzyna Szychowska i Jarosław Kroc
IV Turniej Par Tanecznych 18.01.2014 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo
V Turniej Par Tanecznych 24.01.2015 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo
VI Turnieju Par Tanecznych 30.01.2016 (Choinka) – Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kijo
VII Turnieju Par Tanecznych 14.01.2017 (Choinka) – Dominka Drążkiewicz  i Mateusz KowaraVIII Turnieju Par Tanecznych 27.01.2018 (Choinka) – Natalia Ceroń i Marcel Mozga (SP), Aleksandra Skibińska i Jakuba Maj (Gimnazjum)
IX Turnieju Par Tanecznych 02.02.2020 (Choinka) – Natalia Zarębska i Igor Bartosik (grupa młodsza), Dominika Drążkiewicz i Mateusza Kijo (grupa starsza)
X Turnieju Par Tanecznych 01.02.2021 (Choinka) – Małgorzata Klimczyk i Tobiasz Magiera
XI Turnieju Par Tanecznych 14.05.2022 (Majówka) – Zofia Stokwisz i Bartłomiej Klimek Zofia (grupa młodsza), Skrobisz i Filip Reczulski (grupa starsza)
XII Turnieju Par Tanecznych 19.01.2024 (Choinka) Małgorzata Rosińska i Bartłomiej Kijo

Klasyfikacja:
1. Amelia Mozga i Bartłomiej Klimek   kl. VII a i VII b (król i królowa balu)
2. Weronika Skopińska i Szymon Skopiński    kl. V, VIII
Natalia Mozga i Juliusz Reczulski         kl. VI b
3. Maja Józefecka i Michał Ceroń               kl. VI b i VII a
Wiktoria Bednarek i Błażej Mogą            kl. V i VIII
4. Anna Krawczyk i Marcel Kostrzewa       kl.  IV
Ewa Klimek i Filip Białek                        kl. V
5. Magdalena Matysiak i Bartosz Mozga    kl. V
Karolina Kacprzyk i Dawid Pejski           kl. V i VII b
Oliwia Łyszkowicz i Dominik Makowski  kl. VII a, VIII
Zofia Mozga i Przemysław Pukacz           kl. V
Zofia Antoniak i Wiktor Murgrabia          kl. V i IV
Natalia Krupa i Piotr Tuka                        kl. V

Zabawa choinkowa jak co roku dostarczyła naszym uczniom wielu emocji i miłych wrażeń. Głównym punktem choinki był występ par tanecznych, które dopingowała licznie zgromadzona publiczność. 13 najodważniejszych par zaprezentowało się w trzech układ tanecznych, które bardzo spodobały się zgromadzonej widowni. Turniej zakończył się zwycięstwem w pary nr 10. Amelii Mozgi i Bartłomieja Klimka z klasy VII a i VII b. Zwycięska para została koronowana na „królową i króla balu. Wszystkie pary zostały otrzymały dyplomy, pamiątkowe medale, słodycze, które wręczyła Pani Dyrektor Lucja Supera. Dziękujemy Panu Grzegorzowi Superze, który po raz kolejny przygotował oprawę muzyczno-artystyczną turnieju oraz zabawy choinkowej.

Pary do turnieju przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Robert Duda, Joanna Górajska.

Następny turniej już za rok!