26 mar

Konkurs „Piękne czytanie”

2024-konkurs-piekne-czytanie-glowne

W dniu 19.03.2024 r. odbył się finał konkursu „Piękne czytanie”, którego celem było propagowanie idei czytania książek od najmłodszych lat. Finaliści mieli zaprezentować książki dla dzieci i młodzieży.

Uczestników oceniało jury w składzie: Kuryłek Monika, Zarębska Małgorzata, Rymarczyk Joanna.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-V i VI- VIII.

Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Godzianowie i Lniśnie.

W tym roku swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowali również nauczyciel, przedstawiając fragment utworu A. Mickiewicza „Dziady cz. II” w składzie: Bednarek Paulina, Miazek Marzena i Wolska Magdalena.

A oto finaliści:

I miejsce w kategorii klas IV-V-  Maria Kranik (uczennica klasy V SP w Lniśnie)

II miejsce w kategorii klas IV-V- Antoni Dziąg  (uczeń klasy V SP w Godzianowie)

III miejsce w kategorii klas IV-V- Jakub Stelmach (uczeń klasy V SP w Lniśnie)

I miejsce w kategorii klas VI-VIII- Zofia Stokwisz (uczennica klasy VII SP w Godzianowie)

II miejsce w kategorii klas VI-VIII- Bartłomiej Klimek (uczeń klasy VII SP w Godzianowie)

III miejsce w kategorii klas VI-VIII- Iga Kowalska (uczennica klasy VII SP w Lniśnie)

Dziękujemy uczestnikom za kreatywność i zasługujące na uznanie zaangażowanie.
Organizatorki: P. Bednarek, M. Miazek, M. Wolska