12 maj

Sprawozdanie z eko-programu

logo_f

Poznajemy sposoby ochrony przyrody w Polsce – program edukacji ekologicznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Godzianowie zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi;

WARTOŚĆ OGÓLNA ZADANIA – 8 434,00 zł

Wysokość  dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi –  7 534,00 zł

W ramach zajęć zaplanowanych w programie ”Poznajemy sposoby ochrony przyrody w Polsce- program edukacji ekologicznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Godzianowie” współfinansowanym przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, wiosną tego roku w szkole miało miejsce szereg ciekawych wydarzeń i spotkań:

• 27 marca 2015r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami oddziału skierniewickiego LOP – panią prezes Iwoną Leśniewicz oraz panią wiceprezesem Danuta Wójcik. Był to bardzo uroczysty dzień szczególnie dla najmłodszych, ponieważ tego dnia uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na strażników przyrody oraz dołączyli do grona członków LOP. Pani Iwona Leśniewicz w czasie zajęć pt. „Ochrona zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce” opowiedziała dzieciom na czym polega działalność organizacji oraz w jaki sposób troszczy się ona o środowisko naturalne naszego kraju. Nie był to koniec atrakcji przygotowanych tego dnia dla uczniów klas I – VI SP.
  • Następnym punktem programu było bowiem spotkanie z panem leśniczym – Kamilem Czechem
    z Nadleśnictwa Skierniewice. W krótkiej prezentacji nt. „Jak możemy chronić las” fachowo opowiedział, co każdy z nas może zrobić – lub czego robić nie powinien – abyśmy mogli cieszyć się pięknem polskich lasów jeszcze przez długi czas.
  • Podczas kwietniowego spotkania z rodzicami (21.04.2015r.) dzieci z koła teatralnego zaprezentowały spektakl o tematyce ekologicznej pt.: „Zwierzęta Bolimowskiego Parku Krajobrazowego”. Tego dnia rodzice mogli również podziwiać prace konkursowe swoich pociech: „Drzewka szczęścia” – konstrukcje przestrzenne oraz „Zwierzęta chronione w Polsce” – prace plastyczne, które zostały wystawione w holu głównym szkoły.
  • Podsumowanie przeprowadzonych konkursów, rozdanie nagród oraz prezentacja spektaklu dla dzieci nastąpiła 29 kwietnia 2015r. podczas szkolnych obchodów Dnia Ziemi. Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wyruszyli wraz z opiekunami w teren, by aktywnie wspierać idee ochrony środowiska poprzez zbieranie śmieci.

Więcej informacji na temat projektu oraz działalności Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi na stronie:

www.wfosigw.lodz.pl

www.zainwestujwekologie.pl