06 kwi

Wielki Finał Województwa Łódzkiego XVI Turniej Piłki Nożnej

W dniach 30 i 31.03.2016 na  boiskach piłkarskich Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi odbył się Wielki Finał Województwa Łódzkiego XVI Turniej Piłki Nożnej  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” dla dziewcząt i chłopców w kategoriach U-8, U10, U12. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z  w kategorii U8 i U12.  Do turnieju w młodszej kategorii przystąpiło 7 drużyn reprezentujących powiaty, w których zwyciężyły. W tej kategorii rozgrywki kończyły się na etapie wojewódzkim. Zwycięzca  zawodów uzyskiwał tytuł Mistrza Województwa. Natomiast w kategorii U12 w turnieju wystąpiło 17 drużyn. Zwycięzca uzyskiwał prawo reprezentowania województwa w finale ogólnopolskim.

Wyniki rywalizacji z udziałem naszych dziewcząt U8:

Gr. M

SP Godzianów  –    SP Chodnów   3 : 3   (A. Karalus 3)

SP Godzianów  – SP 1  Sulejów   8 : 0  (A. Karalus 7, R. Duda)

PSP Gidle  –  SP Godzianów   0 : 1 (A. Karalus )

Półfinał:

SP Godzianów  –  SP Drzewica  4 : 0 (A. Karalus 4, R. Duda)

Finał:

SP 10 Zduńska Wola  –   SP Godzianów  3 : 0

Skład:

Klepaczka Maja  – Duda Roksana, Klepaczka Oliwia, Karalus Amelia, Lipińska Daria, Głowacka Eliza, Kowara Milena, Szewczyk Maria,  Zarębska Natalia.

Wyniki rywalizacji z udziałem naszych dziewcząt U12:

Gr. K

UMKS Ostrowia   –   SP Godzianów  1 : 3 (J. Kolis 2, L. Pintara)

SP Godzianów  –    SP Strzelce   2 : 1   (L. Pintara, M. Antoniak)

Ćwierćfinał:

KS Stal Radomsko   –    SP Godzianów   2 : 0

Skład: Aleksandra Szychowska – Michalina Pąśko, Julia Kolis, Lilianna Pintara, Izabela Podkoń, Daria Dominiak, Michalina Antoniak, Kinga Dura, Ewa Lipińska.

Nasze dziewczyny zajmując drugie miejsce w finale wojewódzkim XVI Turniej Piłki Nożnej  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U8 odniosły duży sukces. Jest to największe osiągnięcie sportowe szkoły od 1999 roku kiedy to wprowadzono nowy podział administracyjny i utworzono województwo łódzkie. Po za sukcesem drużyny mamy także osiągnięcie indywidualne naszej zawodniczki. Amelia Karalus kapitan drużyny zdobywając 13 bramek w turnieju została „Królową strzelczyń”. Dziewczęta do turnieju przygotowywały się od września uczestnicząc systematycznie w zajęciach szkolnego koła sportowego. Dla naszych zawodniczek był to pierwszy tak poważny turniej. W powiecie byliśmy jedyną drużyną, która zgłosiła się do turnieju w  tej w kategorii i automatycznie to nasze dziewczęta otrzymały prawo reprezentowania powiatu Skierniewickiego Ziemskiego w Wielkim Finale Województwa Łódzkiego. Na początku turnieju dziewczyny były troszkę stremowane, jednak z minuty na minutę trema schodziła a zawodniczki śmielej sobie poczynały. Pewność siebie i zaangażowanie to zaprowadziło nas do samego finału w którym musieliśmy uznać wyższość drużyny ze Zduńskiej Woli. Cieszymy się i jesteśmy dumni z postawy naszych dziewczynek, z pewnością w niedalekiej przyszłości jeszcze będziemy się cieszyć z ich osiągnięć.

Dziewczęta w nagrodę otrzymały pamiątkowe medale, ogromny puchar oraz dyplom. Zawodniczki zostały nagrodzone sprzętem sportowym (torby sportowe i kompletny strój) oraz  produktami głównego sponsora zawodów firmy Tymbark.

Warto nadmienić że starsze koleżanki  także spisały się bardzo dobrze. Dzień później w tym samym turnieju w kategorii U12 dotarły do ćwierćfinału i zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8 w stawce siedemnastu drużyn uczestniczących w finale wojewódzkim.

Podziękowania dla Karoliny i Daniela Karalusów za pomoc w opiece nad dziewczynkami U8 podczas turnieju a także dla Leszka Pintary i Piotra Szychowskiego za transport dla drużyny U12 i pomoc podczas turnieju.

Opiekun: Robert Duda