19 paź

Medaliści Igrzysk Paraolimpijskich w naszej szkole

W dniu 6 października naszą szkołę odwiedzili medaliści Igrzysk Paraolimpijskich.

Program dzięki któremu mogliśmy ich gościć nazywa się „WYGRAJ ŻYCIE DZIĘKI MARZENIOM” i jest finansowany z PFRON. Zajęcia integracyjne były podzielone na dwa spotkania. W pierwszym uczestniczyli uczniowie klas IV-VI z Godzianowa i Lnisna, w drugim uczniowie z naszego gimnazjum. Zajęcia prowadzili pracownicy i wolontariusze Fundacji Akademia Integracji –  a między nimi – szermierze na wózkach Radosław Stańczuk ( były reprezentant Polski srebrny i brązowy medalisty Igrzysk Paraolimpijskich i Rafał Treter  (brązowy medalista Mistrzostw Europy , aktualny Mistrz Polski w szabli ). Warsztaty maja na celu integrację, odkrycie wartości pasji życiowej oraz ciężkiej pracy, a także profilaktykę zachowań niebezpiecznych (prelegenci opowiedzieli o własnych wypadkach i podzielili się wiedzą –  jakich zachowań należy unikać, by nie doszło do wypadków kończących się niepełnosprawnością).

Uczniowie uczestniczący w zajęciach przekonali się, że sport to wspaniała alternatywa i doskonały sposób na spełnianie swoich marzeń i samorealizację. A przybliżając im zasady fair play w oparciu o elementy szermierki na wózkach, udowodnili, że warto być uczciwym człowiekiem. Po spotkaniu zaproszeni goście bardzo chętnie pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy.

Oto co powiedzieli po spotkaniu:

„Nam było u Was bardzo miło i liczymy, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

Pozdrawiamy i zapraszamy na naszego Facebooka Fundacja Akademia Integracji

gdzie znajdziecie zdjęcia z naszego spotkania i wiele innych ciekawostek z działalności naszej fundacji.”