03 kwi

Sejm Dzieci i Młodzieży

Trzeciego kwietnia w naszej szkole odbył się pokaz prezentacji przygotowanej przez Renatę Białkowską i Julię Faryj, kandydatki na posłanki XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zaproszono społeczność szkolną, mieszkańców Godzianowa oraz władze gminy.

Dziewczęta przybliżyły osobom zgromadzonym w Sali Gminnego Ośrodka Kultury postać Czesława Kurka, miejscowego bohatera, społecznika, dyrektora tajnego gimnazjum oraz liceum w Godzianowie w czasie II wojny światowej.  Po zakończeniu prezentacji multimedialnej zaproszone osoby miały możliwość złożenia podpisu pod petycją do władz gminy Godzianów o uczczenie pamięci Czesława Kurka poprzez nadanie skwerowi obok Sali GOK jego imienia. Inicjatywa ta spotkała się z entuzjazmem publiczności, która w znakomitej większości poparła pismo swoim nazwiskiem.

Marta Fontańska