04 lip

XIII Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”

W dniu 27.05.2013 na boisku „Orlik” przy Gimnazjum w Makowie odbyły się eliminacje powiatowe. XIII Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” Mistrzostwa Polski U-10 Dla Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas I-III . Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny SP Maków, SP Godzianów, SP Wysokienice (gmina Głuchów), SP Kęszyce (gmina Bolimów). Zwycięzca  zawodów uzyskiwał awans do turnieju wojewódzkiego. Czas gry 2 x 8 minut.

Wyniki rywalizacji z udziałem naszych dziewcząt:

S.P. Godzianów   –   S.P. Kęszyce  3 : 0    (J. Kolis 3)

S.P. Maków    –    S.P. Godzianów   0 : 4    (J. Kolis 2, L. Pintara, A. Szychowska)

S.P. Wysokienice   –  S.P. Godzianów   0 : 1 (J. Kolis )

Kolejność:

1. S.P. Godzianów
  2. S.P. Wysokienice
  3. S.P. Kęszyce
  4. S.P. Maków

Skład:

Maja Mozga – Julia Kolis, Karolina Białkowska, Oliwia Pintara, Agata Pąśko, Karolina Kielan, Lilianna Pintara, Aleksandra Szychowska, Daria Dominiak.

tymbarkNasze dziewczyny zagrały super zawody, jak na ten wiek bardzo dojrzale. Po dwóch pewnych zwycięstwach w decydującym meczu o zwycięstwie w turnieju nasze dziewczęta zmierzyły się z Wysokienicami. Praktycznie przez cały mecz to my się broniliśmy. Jedna filmowa akcja zdecydowała o naszym zwycięstwie. Wybicie  z pod naszego pola karnego przejmuje na środku boiska Lilianna Pintara, podaje do wychodzącej na czystą pozycje Julii Kolis, ta pewnym strzałem przy słupku zdobywa bramkę na trzy minuty przed końcem meczu. Ten gol okazał się decydującym i to my się cieszymy ze zwycięstwa i awansu na zawody wojewódzkie. Cały zespół zasłużył na duże uznanie. Walką, ambicją, zaangażowaniem a przede wszystkim mądrości w grze można w piłce nożnej wiele osiągnąć.

W nagrodę dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchar  i piłkę oraz prawo reprezentowania powiatu na zwodach wojewódzkich w Uniejowie 13.06.2013. Zgodnie z regulaminem nasza drużyna ma prawo wzmocnić się maksymalnie pięcioma zawodniczkami z innych zespołów, z którego skorzystamy.

Opiekun: Robert Duda