04 lip

XIII Turniej „Z podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”

W dniu 13.06.2013 na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie  odbyły się eliminacje wojewódzkie XIII Turniej  „Z podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” Mistrzostwa Polski U-10 Dla Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowała powiatowa reprezentacja złożona z dziewcząt z Godzianowa i Wysokienic klas I-III . Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn. Zwycięzca  zawodów uzyskiwał awans do turnieju ogólnopolskiego. Czas gry 2 x 10 minut.

Wyniki rywalizacji z udziałem naszych dziewcząt:

S.P. Godzianów  –    S.P. Jakubice  6 : 2   (J. Dyśkowska 4, J. Kolis 2)

S.P. Petrykozy   –      S.P. Godzianów   1 : 6 (J. Dyśkowska 3, J. Kolis, N. Kowalczyk, M. Majewicz)

Watra Gidle   –      S.P. Godzianów   3 : 0

Ćwierćfinał:

S.P. Godzianów  –    S.P. Poddębice  6 : 0  (J. Dyśkowska 2, J. Kolis 2, D. Dominiak, N. Kowalczyk)

Półfinał:

Watra Gidle   –    S.P. Godzianów   5 : 2 (J. Dyśkowska, J. Kolis)

Mecz o trzecie miejsce:

S.P. Godzianów  –   S.P. Jakubice   1 : 1 (J. Dyśkowska) K: 1 – 2

tymbark_3

Skład:

Maja Mozga – Karolina Białkowska, Julia Dyśkowska, Karolina Kielan, Julia Kolis, Natalia Kowalczyk, Marta Majewicz, Agata Pąśko, Oliwia Pintara, Lilianna Pintara, Daria Dominiak, Aleksandra Szychowska.

Nasze dziewczyny wspomagane przez koleżanki z Wysokienic osiągały duży sukces zajmując czwarte miejsce na zawodach wojewódzkich. Jest to największe osiągnięcie sportowe szkoły od czterech lat. Dziewczęta zmagały się nie tylko z przeciwniczkami ale także z żarem lejącym się z bezchmurnego nieba. Grając 6 meczy spędziły dwie godziny na boiskach rozgrywając turniejowe mecze. W ostatnim meczu, który decydował o trzecim miejscu dziewczęta pechowo uległy w rzutach karnych drużynie, którą wysoko pokonały w meczu grupowym. Na twarzach zawodniczek uwidocznił się smutek i sportowa złość co charakteryzuje wielkich sportowców.

Dziewczęta w nagrodę otrzymały puchar, pamiątkowe medale i torbę  z upominkami. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny wybrano Julię Dyśkowską (11 bramek), która w nagrodę otrzymała statuetkę i została wybrana do reprezentacji województwa.

Opiekun: Robert Duda