11 cze

Wycieczka do Łodzi

wyjazd_do_Lodzi_25.05

wfosigw

W dniu 25.05.2018r. uczniowie klasy VII, IIA i IIB wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Wyjazd odbył się  w związku z realizacją projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pt: „Bierzemy oddech czystym powietrzem – edukacja ekologiczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie”.

W programie wycieczki przewidziana była wizyta w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Łódzkiego i Eksperymentarium.
Uczniowie w Muzeum wysłuchali prelekcji na temat wieku ziemi jako planety oraz budowy struktury naszej planety. Następnie mogli podziwiać piękne i niezwykłe okazy skał i kamieni, m.in. fragment księżyca.
W Eksperymentarium byli świadkami i obserwatorami niezwykłych zjawisk fizycznych. Rozwiązywali krzyżówkę a  zwycięzcy otrzymali certyfikat odkrywcy.
Wszyscy świetnie się bawili, tym bardziej, że był także czas wolny na zakupy i smaczny posiłek.

Marzena Miazek
Agnieszka Kamieniarz