20 paź

Święto szkoły

P1140198Jedną z najważniejszych uroczystości w życiu naszej społeczności szkolnej jest Święto Szkoły. Łączy ono ślubowanie uczniów klas pierwszych, uczczenie patrona oraz Święto Uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela.

W poniedziałek 14 października cała społeczność ZSO udała się na mszę do kościoła parafialnego, gdyż patronem szkoły podstawowej i gimnazjum w Godzianowie jest papież Jan Paweł II. Po powrocie,  w gminnej sali widowiskowej rozpoczęła się kolejna część uroczystości. Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego złożyli przysięgę na sztandary, iż będą godnie reprezentować imię swojej szkoły i nigdy nie splamią jej honoru. Każde dziecko rozpoczynające naukę w szkole podstawowej zostało pasowane na ucznia przez Dyrektor Grażynę Balbinę Radowicz
i otrzymało swoją pierwszą legitymację.

Dyrektor wręczyła coroczne nagrody dyrektora nauczycielom: Lucji Superze, Halinie Majce, Bożenie Prachnio, Monice Dukaczewskiej, Monice Kuryłek, Robertowi Dudzie, Sławomirowi Johnowi i pracownikom niepedagogicznym:
Zofii Rzeźnikowskiej, Jadwidze Sumińskiej, Wiesławie Białek i Krzysztofowi Mozdze. Wszyscy nauczyciele otrzymali wiele życzeń od gości, którzy byli zaproszeni na Święto. Ciepłe słowa padały z ust przemawiających: Wójta Gminy Godzianów, Przewodniczącej Rady Gminy, Księdza Proboszcza, a także przedstawicieli Rady Rodziców. Występy artystyczne przygotowali pierwszoklasiści, pod kierunkiem wychowawczyni Haliny Majki, swą naturalnością i wdziękiem oczarowali wszystkich. Dzieci ze szkolnego koła teatralnego uczciły w tym dniu patrona inscenizacją słowno-muzyczną:
Jan Paweł II – wzór do naśladowania. Uczniowie pamiętali także, aby wyrazić wdzięczność swoim nauczycielom, wychowawcom i pozostałym pracownikom szkoły.   Ich życzenia zakończyły uroczystość.

Anna Płocharczyk