30 paź

Dnia 28.10.2013  w hali sportowej w Bolimowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego Ziemskiego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych organizowane przez Szkolny Związek Sportowy.
Do rywalizacji dziewcząt i chłopców zgłosiły się po 4 drużyny. System rozgrywek w takim wypadku każdy z każdym. Czas gry wynosił 2 x 6 minut z minutową przerwą. Zwycięzcy zawodów uzyskują awans na zawody rejonowe. Nasza szkoła była reprezentowana przez dziewczęta.

Wyniki rywalizacji dziewcząt:

SP Godzianów – SP Wysokienice    3 – 1   (A. Dura 2, W. Kobierecka)

Skład:

Aleksandra Kozłowska (c) – Renata Białkowska, Weronika Kobierecka,  Sylwia Jagielska, Monika Klepaczka, Angelika Dura, Natalia Skibińska, Agnieszka Malinowska.

Nasze dziewczęta pojechały bronić tytułu mistrzowskiego zdobytego w ubiegłym roku. W składzie znalazły cztery zawodniczki z tamtych zawodów. W pierwszym meczu dosyć łatwo wygraliśmy z Wysokienicami po dwóch bramkach Angeliki Dury i jednej Weroniki Kobiereckiej. Następne dwa mecze pomimo wielu dogodnych okazji z naszej strony zakończył się bezbramkowymi remisami. W końcowym rozrachunku okazało się że nasze dziewczęta i drużyna z Trzciannej mają po tyle samo punktów i bezpośredni mecz na remis, więc o zwycięstwie w zawodach decydowała różnica bramek a tu o jedną okazaliśmy się lepsi.

Dziewczęta wykazały się duża walecznością i zaangażowaniem oraz przygotowaniem taktycznym i technicznym, które jest doskonalone na zajęciach pozalekcyjnych szkolnego koła sportowego przygotowującego do zawodów. Na sukces trzeba zapracować a zwycięstwa same z siebie się nie biorą.

W nagrodę otrzymaliśmy dyplom i okazały puchar oraz prawo reprezentowania powiatu na zawodach rejonowych w Bedlnie.

Opiekunowie: Robert Duda, Joanna Górajska