06 lis

Wycieczka do Bełchatowa

Uczniowie naszej szkoły coraz częściej biorą udział w wyjazdach organizowanych w ramach projektów unijnych mających na celu poszerzenie ich wiedzy oraz pogłębianie zainteresowań. 25 października klasy piąta i szósta Szkoły Podstawowej skorzystały z możliwości wyjazdu do Bełchatowa i zwiedziły Kopalnię Węgla Brunatnego. W programie wycieczki znalazł się film poświęcony historii wydobycia węgla w Bełchatowie, spacer po wnętrzach budynku kopalni, możliwość przyjrzenia się pracom górników w plenerze oraz wyprawa na najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce – Górę Kamieńsk. Wyjazd możemy zaliczyć do udanych, uczniowie dowiedzieli się jak wydobywa się węgiel brunatny i skąd bierze się prąd w ich domach, a przy tym bardzo dobrze się bawili.

Fotoreportarz z wycieczki na stronach galerii

Marta Fontańska