14 lis

W fabryce bombek

Wycieczka do piotrkowskiej fabryki bombek oraz po Ziemi Tomaszowskiej była ostatnim wydarzeniem w życiu klasy VI i IV.DSCF7201 Pod opieką K. Łukaszewicz i A. Płocharczyk uczniowie udali się 5 listopada na zwiedzanie. Bogaty program uwzględniał najważniejsze atrakcje okolic Tomaszowa Mazowieckiego. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Skansen Rzeki Pilicy oraz Rezerwat Niebieskie Źródła. Mieli również okazję zobaczyć podziemną trasę turystyczną „Groty Nagórzyckie”, Pomnik Żubra oraz Kościółek Modrzewiowy w Spale. Na zakończenie, dzieci miały okazję poznać poszczególne etapy powstawania bombek oraz wzięły udział         w warsztatach dekorowania w małej fabryce ozdób choinkowych w Piotrkowie Trybunalskim. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na pamiątkę owoc swojej pracy – własnoręcznie ozdobioną bombkę.

mgr. Anna Płocharczyk