03 lut

Zabawa choinkowa w ZSO

W dniu 18.01.2014 w sali GOK w Godzianowie odbyła się zabawa choinkowa, na której został zorganizowany IV Turniej Par Tanecznych dla Szkoły Podstawowej klas IV-VI. Do turnieju zgłosiło się trzynaście par tak jak w ubiegłym roku. Pary miały za zadanie zaprezentować dwa układy taneczne. Pierwszy układ do tańca ludowego Poloneza Wojciecha Kilara i drugi taniec dyskotekowy do utworu zespołu After Party „Jedyna”. Pary taneczne były oznaczone wcześniej wylosowanymi numerami od 1 do 13. Komisja oceniała w trzech obszarach: 1. Poczucie rytmu, 2. Technika i trudność wykonywanych figur tanecznych, 3. Charakteryzacja-stroje. Komisja sędziowska przyznawała w każdym z obszarów od 1 do 6 punktów. Suma zgromadzonych punktów decydowała o zajętym miejscu danej pary . Zabawę prowadził Grzegorz Supera.

Skład jury:

Wicedyrektor  Lucja Supera ( przewodnicząca), Beata Krawczyk (rodzic ), Monika Dukaczewska (nauczycielka gimnazjum)

Pary biorące udział w turnieju, według wylosowanych numerów:

1. Agnieszka Malinowska i Wiktor Głuszek
  2. Zuzanna Markowicz i Jakub Farej
  3. Sylwia Jagielska i Jakub Drążkowicz
  4. Natalia Skibińska i Paweł Urbanek
  5. Weronika Kobierecka i  Norbert Klepaczka
  6. Martyna Kijo i Marek Trojan
  7. Julia Sękalska i Adam Trojan
  8. Julia Głuszek i Kacper Klimczyk
  9. Agata Pąśko i Mateusz Kijo
  10.  Marta Czajka i Patryk Pająk
  11.  Maja Mozga i Łukasz Białkowski
  12.  Karolina Białkowska i Dominik Głuszek
  13.  Karolina Kielan i Roman Świderek

Zwycięskie pary z lat ubiegłych:

I Turniej Par Tanecznych 10.02.2010 (Walentynki) – Weronika Rzeźńikowska i Jacek Markowicz

II Turniej Par Tanecznych 15.02.2011 (Walentynki) – Gabriela Zbudniewek i Szymon Sobieszek

III Turniej Par Tanecznych 19.01.2013 (Choinka) – Katarzyna Szychowska i Jarosław Kroc

Kolejność IV Turnieju Par Tanecznych:

1. Agata Pąśko i Mateusz Kijo (królowa i król balu)
  2. Marta Czajka i Patryk Pająk
  3. Zuzanna Markowicz i Jakub Farej
  4. Natalia Skibińska i Paweł Urbanek
  5. Martyna Kijo i Marek Trojan
  6. Weronika Kobierecka i  Norbert Klepaczka
  7. Julia Głuszek i Kacper Klimczyk
  8. Agnieszka Malinowska i Wiktor Głuszek
  9. Sylwia Jagielska i Jakub Drążkowicz
  10. Julia Sękalska i Adam Trojan
  11. Maja Mozga i Łukasz Białkowski
  12. Karolina Białkowska i Dominik Głuszek
  13. Karolina Kielan i Roman Świderek

Na dyskotece bawiło się ok. 60 uczniów. Zabawa choinkowa dostarczyła uczniom wielu miłych przeżyć. Jednak na ustach wszystkich  znalazły się pary które wystąpiły w turnieju. Dopingowane pary zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki. Komisja po długich naradach wyróżniła siedem par, natomiast pozostałe sześć par zajęły równorzędne ósme miejsce. Turniej zakończył się zwycięstwem pary nr 9 z klasy czwartej  Agaty Pąśko i Mateusza Kijo, którzy zostali mianowani na „królową i króla balu” . Wszystkie pary otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i pięć punktów do klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły oraz  oceny „6” z wychowania fizycznego. Dodatkowo trzy pierwsze pary zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami za zajęte miejsce oraz punktami za zajęte miajsce. Dziękujemy bardzo fundatorom nagród Sklepikowi Szkoły Podstawowej, którego opiekunką jest Agnieszka Kamieniarz oraz Szkole Podstawowej w Godzianowie.

Następne popisy par tanecznych już za rok !!!

Przygotowali: Joanna Górajska, Robert Duda