19 gru

Integracja – tolerancja

2022-tolerancja-integracja (6)

W grudniu b.r ruszył projekt „Integracja – tolerancja”. Celem projektu jest przybliżenie naszym uczniom tematyki dotyczącej ludzi z niepełnosprawnością.

Szczególną uwagę zwracamy na potrzeby akceptacji, szacunku, życzliwości oraz problemy z jakimi spotykają się w codziennym funkcjonowaniu. W ramach projektu, szkoła podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem Wspólna Troska w Skierniewicach, a specjalnie dla podopiecznych Stowarzyszenia, uczniowie klasy Vb przygotowali przedstawienie pt: „Kopciuszek”. W dniu 19.12.2022r, byliśmy gośćmi Stowarzyszenia i przy tej okazji został wystawiony nasz krótki spektakl. Wyjazd Do „Wspólnej Troski” był dla naszych uczniów żywą lekcją tolerancji a prace nad przygotowaniem „Kopciuszka” doskonałą okazją do integracji klasowej.

Opiekunami projektu są nauczyciele: Paulina Bednarek, Karolina Fijałkowska, Anna Klepaczko, Janusz Zawadzki.

2022-tolerancja-integracja (5) 2022-tolerancja-integracja (4) 2022-tolerancja-integracja (3) 2022-tolerancja-integracja (2) 2022-tolerancja-integracja (1)