05 kwi

Nareszcie nadejdzie wiosna!

2023-powtanie-wiosny-glowna

W dniu 27.03.2023 r. w naszej szkole powitaliśmy, trochę później niż zwykle, wiosnę. Od lat jest to u nas dzień poświęcony profilaktyce.

W tym roku szkolnym przyświecał nam ważny cel – PRZECIWDZIAŁAĆ AGRESJI!

Uczniowie klasy Vb pod kierunkiem p. Bednarek Pauliny, p. Fijałkowskiej Karoliny, p. Klepaczko Anny i p. Zawadzkiego Janusza przygotowali przedstawienie na ten temat pt. „Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać”.

Niezaprzeczalnym atutem przedstawienia były kreacje aktorskie uczniów, scenografia, muzyka i przede wszystkim uniwersalne i ponadczasowe przesłanie – „Jeżeli naprawdę chcemy, zawsze możemy dojść do porozumienia”.

Warto nadmienić, że przedstawienie to zostało również zaprezentowane przedszkolakom.

Uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział w Gminnym Turnieju Wiedzy o Sporcie i rozgrywkach piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZSO.

Zabawa w podchody przygotowana przez uczniów klasy VII miała na celu nauczyć akceptacji naszych niedoskonałości, zdrowej rywalizacji i umiejętności współdziałania. Uczniowie musieli m.in. ułożyć budowlę z klocków z zawiązanymi oczami, rebus, którego rozwiązaniem było hasło dotyczące przeciwdziałania agresji czy znalezienie koperty z rebusem w basenie z piłeczkami.

Wykonując kolejne zadania, uczniowie świetnie się bawili, udowadniając, że potrafią „świetnie się dogadać”.

Najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności, po przedstawieniu, postanowili nie pozwolić zasiedzieć się zimie w naszym kraju, o czym świadczyła aura na zewnątrz. Grając głośno na instrumentach i śpiewając, w towarzystwie swoich wychowawczyń, udali się na ostateczną symboliczną rozprawę z zimą i utopili marzannę.