26 paź

Mobilne Laboratorium Przyszłości

2023-mobilne-laboratoria-glowna

26 października, 2023 r. naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości. Celem wizyty było kreatywne wykorzystania sprzętu objętego projektem „Laboratoria Przyszłości” oraz wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród uczniów i nauczycieli.

Celem zajęć było budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów z tzw. kierunków STEAM (nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki). To mobilne działanie, stawiające sobie za cel wprowadzić uczniów, nauczycieli i ich rodziców do świata nowoczesnych technologii oraz możliwości ich wykorzystania w procesie edukacyjnym. Dwuosobowy zespół edukatorów poprowadził zajęcia z zakresu druku 3D i sztucznej inteligencji.