25 mar

Dzień Profilaktyki w ZSO

W dniu 21 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki pod hasłem: „Zdrowy styl życia” Rozpoczął się on przedstawieniem: „Zdrowy Czerwony Kapturek”. W Szkole Podstawowej dzieci klas młodszych miały za zadanie ułożyć hasło „Nałogi dziecięce”, a potem określić, jakie są skutki nałogów i nazwać korzyści wynikające ze zdrowego trybu życia. Wszystkie nałogi zostały spalone wraz z Marzanną a „zdrowa” Pani Wiosna zawitała na stałe w naszym kraju. Uczniowie klas 4-6 również zajmowali się zagadnieniem nałogów, m.in. mieli dokończyć opowieść o mieszkańcach pewnego miasteczka. Jeśli chcesz przeczytać zakończenia opowieści wymyślone przez naszych uczniów, kliknij tutaj.

Przygotowały: M. Miazek oraz H. Majka

W Gimnazjum w tym dniu na uczniów czekało wiele atrakcji: przedstawienie „Zdrowy Czerwony Kapturek”, prezentacja projektu pt. „Zdrowy tryb życia” oraz spotkanie z gościem – panią Moniką Kotowską, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Skierniewicach. Został również rozstrzygnięty konkurs na plakat antynikotynowy. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy I a. W przedstawieniu wystawionym przez naszych uczniów zostały ukazane negatywne skutki niezdrowego odżywiania. Uczennice klasy II b – A. Bachura, G. Dziuda, K. Salamon, K. Trębska zaprezentowały swój projekt gimnazjalny, nad którym pracowały już od października. Dziewczęta przedstawiły szeroki wachlarz propozycji na zdrowy tryb życia. Przygotowały też małą degustację zdrowych potraw. Pani M. Kotowska wraz ze swoimi uczniami – tancerzami przekonali nas, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij tutaj.

Przygotowały: K. Łukaszewicz, M. Wolska, L. Żelazna.