25 paź

Program MISTRZOWIE KODOWANIA

mk_logo_godz v2

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wezmą udział w programie "Mistrzowie Kodowania".

"Mistrzowie Kodowania" to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch i AppInventor.

Co daje nauka programowania uczniom? Programowanie uczy kluczowych umiejętności, niezbędnych we współczesnym świecie: logicznego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków, także ważnej współpracy w grupie.

Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.