23 sty

Wycieczka – teatr

wycieczka_do_teatru_23.01.2018

23 stycznia klasy V i VI Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Łodzi. W programie znalazł się spektakl baletowy oraz zabawa w paintball laserowy w  łódzkiej Manufakturze.

Teatr Wielki w Łodzi wystawia „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków” od 1970 roku.  Na podstawie znanej wszystkim bajki uczniowie poznali nową formę wyrazu artystycznego jakim jest balet oraz mogli zobaczyć jedną z piękniejszych scen w naszym regionie. Dodatkowym atutem była muzyka autorstwa Bogdana Pawłowskiego, zagrana „na żywo” przez Orkiestrę Teatru Wielkiego w Łodzi. Artyści występujący na scenie to nie tylko profesjonalni tancerze Zespół Baletowego, ale również uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Felixa Parnella w Łodzi.
Przepiękne kostiumy, zachwycająca muzyka, ciekawa scenografia oraz przede wszystkim cudowna choreografia dostarczyły uczestnikom wycieczki wielu pozytywnych wrażeń.

Marta Fontańska

wycieczka_do_teatru_23.01.2018_2