19 kwi

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

1_dzień_wiosny_2017-2018_główne

Zajęcia w dniu 21 marca 2018r.  odbywały się pod hasłem: „W mleku siła – pozyskaj energię”.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy V i VI należący do Szkolnego Koła Naukowego – „Odkrywcy” prowadzonego przez p. Danutą Mozgę.  Zaprezentowali oni  zebranym uczniom bardzo ciekawe eksperymenty, np. wybuch wulkanu.
Następnie uczennice klasy szóstej przedstawiły prezentację nt. mleka krowiego, koziego i sojowego.
Potem uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją umiejętność koncentracji uwagi i odpowiadali na pytania dotyczące prezentacji.
Kolejnym punktem był wywołujący wiele emocji konkurs „Mistrz udoju”. Na scenie pojawiła się naturalnych rozmiarów -sztuczna KROWA!
Reprezentanci klas mieli za zadanie przez minutę doić krowę, starając się udoić jak najwięcej mleka.
Zwyciężyła klasa 7!
Na zakończenie uczniowie klasy IV przedstawili scenkę rodzajową „Sąd nad papierosem”, w której mieliśmy okazję zobaczyć, jak poważne i zgubne w skutkach jest  palenie papierosów.

Nad przebiegiem kolejnych punktów tego dnia czuwały panie: H. Majka, M. Miazek, D. Mozga i A. Płocharczyk.