12 paź

ŚWIĘTO SZKOŁY

dzien_papieski_itd

W dniu 12.10.2018r. uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły.
Tego dnia połączone zostały następujące uroczystości:

  • ślubowanie i pasowanie pierwszaków,
  • Dzień Papieski,
  • Dzień Edukacji Narodowej;

Obchody rozpoczęliśmy uroczyście mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych.
Następnie wszyscy udali się na salę widowiskową do GOKiS.
Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor – Lucja Supera. W swoim przemówieniu podkreśliła rolę kształcenia w życiu człowieka, złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz przedstawiła osoby, które otrzymały nagrodę dyrektora za swoją pracę w roku szkolnym 2017/2018.
Zaproszeni goście na tę uroczystość również składali życzenia i podkreślali rolę Jana Pawła II jako nauczyciela dla naszej społeczności szkolnej.
Kolejny punkt programu poświęcony był uczniom klasy pierwszej, którym w wejściu do społeczności szkolnej chciała przeszkodzić zła wróżka.
Na szczęście, pierwszoklasiści pomyślnie zdali egzamin. Złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor na pierwszaków.
Tę część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej – p. Danuta Mozga wrazz członkami Szkolnego Koła Teatralnego.
Następny punkt programu poświęcony był obchodom zbliżającego się Dnia Papieskiego.
Uczniowie klasy 7 wraz ze swoją wychowawczynią – p. Pauliną Bednarek przygotowali przedstawienie poświęcone naszemu patronowi.
Na zakończenie mieliśmy prawdziwą przyjemność obejrzeć przedstawienie poświęcone świętu DEN przygotowane przez p. Magdalenę Wolską i p. Lidię Żelazną wraz z uczniami naszej szkoły.
Przedstawienie składało się z turnieju „Postaw na nauczyciela” wzorowane na Milionerach przygotowane przez uczniów Samorządu Szkolnego, „muzyczne” wyśpiewanie najczęstszych „powiedzonek” nauczycieli i pokaz mody – „nauczycielski fashion week”.
Obchody Święta Szkoły dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.