14 paź

III Bieg Papieski

2

14 października w Dzień Edukacji Narodowej odbył po raz trzeci Bieg Papieski. Mieszkańcy Skierniewic i okolic oddali hołd Janowi Pawłowi II. Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w biegu po raz pierwszy. Szkołę reprezentowali uczniowie Sylwester Rochalski i Emila Mozga oraz nauczyciele Jacek Madany i Rafał Perski.

III Bieg Papieski poprzedziła msza święta w intencji Papieża Polaka, odprawiona w parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach przy ul. Armii Krajowej 4. Bieg rozpoczął się po krótkiej rozgrzewce, punktualnie o godz. 13.00 prowadził przez następujące ulice: Armii Krajowej, Łowicką, Wyszyńskiego, Rataja, Sobieskiego, Sienkiewicza, Konstytucji 3-go Maja, Prymasowską, Senatorską, Batorego, św. Stanisława, Rawską, Niepodległości i Kilińskiego. Koniec  siedmiokilometrowej trasy znajdował się na pl. Jana Pawła II – przed pomniku Papieża przy kościołem garnizonowym. Na mecie uczestnicy biegu odebrali pamiątkowe medale a następnie wspólnie modlili się i zaśpiewali "Barkę". Można było także ucałować relikwię Świętego Jana Pawła II. Na sam koniec imprezy zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Jacek Madany

1354