16 paź

Dzień Głośnego Czytania

glosne_czytanie2

16.10. 2018 r. zorganizowaliśmy Dzień Głośnego Czytania. Uczestniczyło w nim 60 dzieci – uczniów klas 1-3. Koordynatorami były panie, Lidia Żelazna – nauczycielka świetlicy i Paulina Bednarek – bibliotekarka.

Gościem specjalnym była leśnik p. Marta Dudek – Dziedzic z Nadleśnictwa Brzeziny, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o zwierzętach i roślinach z którymi codziennie się spotyka. Rozmawiała również z dziećmi o zaletach i zagrożeniach związanych z życiem lasu. Następnie przeczytała swój ulubiony wiersz z dzieciństwa- „Ptasie radio” J. Tuwima. Na zakończenie spotkania wręczyła uczniom drobne upominki.
Kolejnymi gośćmi spotkania były Panie Monika Kuryłek, Anna Mozga, Monika Dukaczewska, które zostały zaproszone do jury, gdyż drugą część stanowiły różne konkursy m.in:
  • wiedzy przyrodniczej – zwyciężyła kl. IIb, II miejsce – I kl. III miejsce – kl. III
  • pięknego czytania – I miejsce Dominik Makowski kl. III, II miejsce Gabriela Muruk – kl. IIa, III miejsce – Wiktor Sachanowski i Nikodem Zieliński kl. IIb, nagroda specjalna- Łukasz Perski kl. I
  • plastyczny – I miejsce IIb, II miejsce IIa, III miejsce III, wyróżnienie kl. I
Konkursy inspirowane były przygodami zwierząt z Gangu Słodziaków.
Podsumowaniem spotkania było obejrzenie wieczorynki Słodziaków i wysłuchanie piosenki.
Było ciekawie i wesoło.
 
Organizatorzy:
Lidia Żelazna i Paulina Bednarek