17 paź

Przesłuchanie do konkursu „Do Hymnu”

hymn_odspiewanie2

17 października 2018r. w ZSO w Godzianowie odbyło się przesłuchanie do konkursu „Do Hymnu”. Jest to ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury w związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasza szkoła znalazła się w ścisłym gronie 300 szkół z całego kraju. 139 uczniów  wspólnie wykonało a capella Hymn Państwowy oraz pieśni „Gaude mater Polonia” i „Rotę”. Nad całością przygotowań czuwał Pan Sławomir Trochonowicz, a o wystrój sali zadbali: Panie – Lidia Żelazna i Teresa Piechut oraz Pan Dariusz Studniarek z uczniami. Umiejętności i zaangażowanie uczniów oceniało jury w składzie: Pan Krzysztof Kozłowski – pomysłodawca i koordynator konkursu i Pani prof. dr hab. Anna Domańska z Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacwiczów w Łodzi.
Występ dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Teraz wszyscy czekają na wyniki jury centralnego, na podstawie zarejestrowanych nagrań i ogłoszenie laureatów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.