17 gru

mPotęga – Festiwal Matematyczny

mpotega-1
W tym roku szkolnym ZSO w Godzianowie już po raz drugi realizuje projekt matematycznego pod nazwa „Matematyka przez pokolenia” w ramach Programu „mPotega”  finansowany z grantu mBanku.

Projekt  rozpoczął się 10.09.2018r. Uczniowie korzystając z rożnych technik matematycznych i multimedialnych, realizowali swoje wylosowane projekty:

  • systemy zapisywania liczb
  • figury geometryczne płaskie
  • własności liczb naturalnych
  • liczby na co dzień
  • cechy podzielności  liczb

Do naszej zabawy zaangażowali się także rodzice, którzy realizowali swój własny projekt „Figury przestrzenne w moim domu”. Babcie i dziadkowie przygotowywali prelekcje dotyczące wspomnień nt. „Jak to było kiedyś z tą matematyką”.
Po długich przygotowaniach 07.12.2018r odbył się Festiwal Matematyki będący podsumowaniem wysiłków uczniów, rodziców i nauczycieli matematyki. Wszyscy uczestnicy  zaprezentowali efekty swojej pracy. Uczniowie i rodzice przedstawili licznie zebranej widowni doskonałe prezentacje, babcie i dziadkowie odpowiadali na pytania dzieci wspominając swoje lata szkolne.
Odbyły się także dwa konkursy „Uwielbiam cyferki” w którym zwyciężyli uczniowie klasy VI Tobiasz Magiera i Jakub Kijo, oraz „Magiczne pudełko”,  w trakcie którego uczniowie opisywali matematycznie przedmioty domowego użytku dostarczone przez rodziców. Zwyciężyli w nim uczniowie klasy IV: Milena Kowara i Daria Lipińska.
Festiwal będący dowodem, że matematyka może być fajną  zabawą, zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było słodko i fantastycznie. Wszyscy uczestniczy pojadą w ramach projektu na wycieczkę do matematycznego escape room w Motyczach Leśnych k/ Lublina. 

mpotega-3 mpotega-2